Новини

Державна мова у театрі

До уваги глядачів!

16 липня 2021 року набрали чинності норми статті 23 ЗУ «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (далі – Закону), які стосуються сфери культури, і зокрема діяльності театрів.

Для забезпечення права громадян на отримання інформації українською мовою, з метою виконання вимог Закону театр інформує про наступне:

  • Усі оголошення, афіші, інформаційні матеріали про вистави та інші культурно-мистецькі заходи, а також вхідні квитки друкуються державною мовою з урахуванням вимог ч. 3 статті 23 Закону.
  • Для виконання вимог ч. 4 Закону щодо забезпечення перекладу українською мовою вистав, які відбуваються іншою мовою ніж державна, і складають основу репертуару, станом на сьогодні  зважаючи на економічні труднощі та обставини, викликані пандемією, відсутністю цільової державної допомоги для театрів, прийняте рішення про забезпечення можливості для глядачів ознайомитися зі змістом кожної вистави театру.
  • Кожний глядач перед початком вистави, має можливість отримати зміст вистави українською мовою, виготовлений друкарським способом, звернувшись до адміністраторів, або білетерів-контролерів. Звукове повідомлення про це регулярно звучить в фойє театру перед початком кожної вистави.
  • Також, глядач може отримати інформаційні матеріали українською мовою зі змістом кожної вистави, за допомогою QR-коду, розміщеному на вхідному квитку на виставу, або на стендах касової зали, або на гардеробній стійці.

  • Театр вже розпочав роботу для забезпечення супроводу вистав звуковим синхронним перекладом українською мовою за допомогою індивідуальних електронних засобів.

Коментарі:

Нема коментарів

Коментувати

Перед тим як написати коментар, ознайомтесь з правилами сайту.
Увага! Коментарі незареєстрованих користувачів будуть розміщуватися на сайті після перевірки адміністратором.

protect
go_up